0506-065 6261 / info@ankaradugunevi.com

Volkan Arıkanoğlu Butik

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Açıklama

Açıklama

İlk çizimimi 13 yaşında ablama gelinlik tasarlayarak gerçekleştirdim. Annem ve ablam daima bana modellik yaptılar. Aslında hala en kıymetli modellerim onlar. Bu mesleğe çok küçük yaşlarda gönül verdim ve moda dünyasının büyüsüne kapıldım. Çocukluk anılarımda boyumun yetişemediği tezgahlardan, kumaş, kıyafet, aksesuar seçtiğim kareler var. Gıda bölümünü kazanmama rağmen, gönlümde yatan moda tasarım aşkıyla eğitimimi moda yolunda devam ettirdim. Eğitim tabiki her alanda olduğu gibi tasarım alanında da önemli faktör fakat bu iş bir beden işi değil ruhu işidir. Beden eğitilebilir. Güzel, doğru çizim ve dikim gibi aşamalar iyileştirilebilir.
Ruh olmadığında bunların hiçbir önemi kalmaz. Giysi tasarımı, Haute Cauture alanında dünya devi olan isimler bu işi ruhları ile yaptıkları için başarıya ulaşmışlardır. Bir yıl ingilizce ağırlıklı, 3 yıl mesleki eğitim aldım. Sonrasında ünlü tekstil firmalarında 5 yıl boyunca koleksiyonlar hazırladım.
Abiye, tesettür, triko gibi farklı dallarda kendi tarzımı dile getirdim. Bu süre zarfında evimde de özel dikim çalışmalarına devam ettim. Doğa, en büyük ilham kaynağım. Modellerin ve tasarımların yaratılıştan geldiğine inananlardanım. Tasarımlarımda kişinin karakterini ve bedenini kendi tarzımla harmanlayıp yol alıyorum., Brükrasiden iş dünyasına, cemiyet hayatından sanatçılara kadar başkentin önde hanımefendileri ile birlikte kendi vücut yapılarına uygun tarzları şekillendiriyorum.
Ben ve ekibim, Çayyolunda kendi ismimi taşıyan dört katlı atolyemde, işimizi aşk olarak görüp ruhumuzla çalışıyoruz. Elbisenin kadını değil, kadının elbiseyi taşıması için doğru matematiği yapıyorum. Kumaşı ve rengi tüm bunlarla örtüştürdüğümde doğru sonuca ulaşıyorum. Sonuç olarak; güzel bir elbise değil şık bir kadın hedeflediğimde ben, ”VOLKAN ARIKANOĞLU” oluyorum.

İletişim

İletişim

Konum

Volkan Arıkanoğlu Butik

İletişim

Volkan Arıkanoğlu Butik

Teklif İste

Events

Volkan Arıkanoğlu Butik
Bu işletmeye ait aktif bir haber yok.

Derecelendirme

Volkan Arıkanoğlu Butik

0

0 Toplam
0.0%